KUIDAS KASUTADA MUDELITE VÄRVIMISEKS KOMPRESSORIT

Kuidas kasutada mudelite värvimiseks kompressorit

KUIDAS KASUTADA MUDELITE VÄRVIMISEKS KOMPRESSORIT

Tänapäeval on mitmeid viise kuidas enda mudeleid värvida kuid üha enam on populaarsust kogumas kompressori kasutamine. Tegemist on justkui spreivärviga, mis katab pinna ühtlaselt värviga ning millega on võimalik joonistada ka erinevaid detailne. Lisaks saab kompressoriga värvides valida endale sobivat värvi tugevust lisades üks haaval juurde kihte kuni värv on teile sobilik. Siinkohal tutvustame me teile aga kompressorit ning kuidas sellega töötada.

Mis on kompressor?

Kompressoreid kasutatakse väga erinevatel põhjustel nagu näiteks pumpamiseks, suruõhutöödeks kui ka meigi peale kandmiseks ning värvimiseks. Siinkohal räägime me lähemalt värvimisest. Kompressor, millest me räägime on justkui pliiats ning inglise keeles on see Airbrush. Kompressoreid kasutatakse suruõhu saamiseks ehk kompressor nn pritsib ühtlaselt värvi.

Kuidas kasutada

Kümme korda mõõda üks kord lõika või hoopis harjutamine teeb meistriks? Nagu iga teise asjaga, vajab ka kompressoriga töötamine harjutamist. Kuna tegemist on väga huvitava viisiga kuidas mudeleid värvida, siis soovitame me eelnevalt enda kompressorit tundma õppida ning eelnevalt paberi peal harjutada.

Kuidas pihustit käes hoida

Kompressorit tuleb hoida nagu tavalist pliiatsit kuid nimetissõrme tuleb hoida pliiatsi peal oleval nupul. Väga tähtis on olla lõõgastunud: õlad all, selg sirge ning keha mugavas asendis. Nimetissõrmega kontrollitakse kui palju värvi tuleb pliiatsist välja, mistõttu on soovitav enne värvimist seda harjutada. Iga kompressor on erinev, mistõttu on ka nende tugevused erinevad ning enne pliiatsi kasutamist mudelite peal tuleb võtta paber ning selle peal harjutada värvimist. Kui kaugelt tuleb värvi peale kanda, kui kõvasti nuppu vajutada ning mis asendit kompressorit käes hoida.

Kaugust detailidest

Nagu spreivärviga tuleb ka kompressoriga olla ettevaatlik kui kaugelt värvida. Mida lähedamalt värvida seda väiksemat osa kaetakse ning värv jääb tugev (liiga lähedalt lastes hakkab värv voolama). Mida kaugemalt aga seda kasutada seda suuremat ala värvitakse, värv jääb õrnalt peale ning liikudes veelgi kaugemale ei jõua piisavalt värvi paberini. Vastavalt detailidele ning ala suurusele tuleb valida värvimiseks õige kaugus. Soovides tugevat väikest joont tuleb liikuda lähemale ning värvi hajutades ning suuremat ala kattes tuleb liikuda üha kaugemale.

Lõpetuseks

Kompressoriga on võimalik väga lihtsalt ning kiiresti mudeleid ära värvida kuid samal ajal saab teha ka väga huvitavat kunsti. Internetis on mitmeid lehekülgi (airbrush painting), mis õpetavad kompressoriga joonistama ning mõningaid neid nippe saab ära kasutada ka enda mudelite peal.

Kokkuvõttes on kompressori kasutamine vägagi huvitav tegevus ning see võib muuta mudelite ehitamise veelgi huvitavamaks ning erilisemaks. Enne kompressori kasutamist enda mudelite peal soovitame me eelnevalt soojendusharjutusi teha valgel paberil ning katsetada erinevaid kaugusi. Lisaks on internetist võimalus üles otsida erinevaid õpetusi, kuidas kompressoriga teha erinevaid kujundeid, mustreid ning veelgi enamat, kõik ikka selleks et teie mudelid tuleksid erilised ning võimalikud täpsed, detailsed.