10 NIPPI ALGAJALE MUDELIEHITAJALE

10 nippi algajale mudeliehitajale

10 NIPPI ALGAJALE MUDELIEHITAJALE

Lapsed elavad päevast päeva maailmas, mida täiskasvanud inimesed ei pruugi näha. Nende mängud ei ole vaid toolilt toolile hüppamine vaid ohtlikust metsast väljapääsu leidmine, piraadilaeval kulla otsimine ning pikal sirgel tänaval lainetega võitlemine. Kui täiskasvanud ei suuda päris nii ekstreemselt väikest last enda seest üles otsida siis on ka rahulikemaid ning huvitavamaid viise. Nagu näiteks erinevate mudelite ehitamine – lennukid, laevad, autod, majad, traktorid jms. Mudelite ehitamine on väga levinud tegevus üle kogu terve maailma ning just täiskasvanute poolt. Ka mitmetes sarjades on tegelased mudeleid kokku pannud näiteks Data, Star Trekist ning Sheldon The Big Bang Theory’st. Järgnevalt toome me välja mõningad nipid mudelite ehitajatele.

Mudelite ehitamine on väga huvitav ning rahustav tegevus. Ideaalne töö

  • Valides mudelit, mida ehitama hakata, on soovitav vaadata selle raskustaset. Pannes kokku enda esimesi mudeleid tasub võtta lihtsamaid variante ning kui käed on juba harjunud selle tööga siis on aeg minna järjest raskemate mudelite juurde.
  • Mitmed mudeli ehitajad on kindlad, et enne osade värvimist tuleb nad ära pesta nõudepesuvahendiga. Puhastele osadele jääb värv paremini peale püsima.
  • Värvimine võib olla üpriski raske tegevus kuna osad on väga väiksed. Enda elu lihtsamaks tehes on soovitav värvida osad enne kui need vormist välja murtakse kuna nii on võimalik lihtsamalt ligi pääseda igale detailile ning kõik osad saab korraga ära värvida.
  • Võttes osasid pakist välja saab neid lahti murda kuid soovitav on võtta üks terav nuga (vaibanuga) ning kõik osad välja lõigata. Ettevaatlikult noaga osade lahti lõikamine kahjustab toodet vähem ning annab täpsemad tulemused hiljem liimimisel.
  • Enne liimimist soovitatakse erinevate osade eelnevat kokku panemist ilma liimita. Harjutamine teeb meistriks ning eelnev osade kokku panemine hoiab ära vales järjekorras liimimise või osade ära kaotamise.
  • Kuna väga paljud mudeli osad on väiksed, siis tuleb valida liim, millel on peenike ots täpseks liimimiseks. Samuti võib kasutada hambaorki või muid vahendeid peenemate kohtade liimimisel.
  • Liimi paremaks hoidmiseks kasutatakse teipi, kummipaelasid või pesunäpitsaid, et osad omavahel kokku suruda kuniks liim kuivab.
  • Mudeli värvimisel tuleb olla ettevaatlik ning kogu rutiin hoolsalt läbi mõelda, et mudelile ei jääks peale näpujälgi või värvimata osasid. Samuti püsib liim halvemini värvi peal ehk väiksematelt osadelt, mis on eelnevalt ära värvitud, on soovitav liimimise kohapealt värv õrnalt viiliga maha viilida.
  • Vesised värvid võivad olla mudelite värvimisel sinu parimad sõbrad kuna neile ei jää peale pintsli jäljed. Samuti on neid lihtne mitu korda üle värvida, kui tahetakse tumedamat värvi või mudelile on vaja peale joonistada erinevaid värvide kombinatsioone nagu näiteks militaarsõidukitele.
  • Mudelite ehitamine võtab aega ning kannatust. Esimene mudel ei pruugi välja tulla kõige parem kuid mida rohkem harjutada seda huvitavamaks mudelite kokku panemine läheb ning seda rohkem trikke ning nippe hakatakse kasutama.
  • Lisaks

    Lisaks: Internetist on võimalik leida mitmeid erinevaid videoid mudelitest ning huvitavatest ideedest. Otsimaks aga erinevaid mudeleid, mida kokku panna, värve ning liime, siis mudelite e-pood ootab teid.